Очне викладання не призвело до передачі COVID-19 серед аудиторії
7. серпень, 2022 в 17:09
Нове дослідження показало, що очне викладання з повним завантаженням не призвело до передачі SARS-CoV-2 серед аудиторії університету.
Чи є докази передачі SARS-CoV-2 під час очного навчання в університетському містечку, де обов'язкова вакцинація та масочний режим? Відповідь – ні.
“Повернення до повного заповнення, очне викладання в Бостонському університеті (BU) не призвело до передачі SARS-CoV-2 серед аудиторії”, - сказав автор дослідження Джон Коннор, доктор філософії, доцент мікробіології в Медичній школі BU (BUSM), йдеться в пресрелізі BU.
SARS-CoV-2, збудник COVID-19, демонструє передачу від людини до людини у різних ситуаціях у приміщенні. Цей потенціал для надійної передачі вірусу створив значні проблеми для повсякденної діяльності коледжів та університетів, де основна увага приділяється навчанню в закритих приміщеннях, причому побоювання щодо передачі вірусу в аудиторії торкаються як студентів, так і викладачів зі співробітниками. Розуміння того, чи навчання в аудиторії без будь-якої фізичної відстані стимулює передачу, є важливим питанням, який не отримував належної уваги.
Щоб визначити, чи є викладання в аудиторії без будь-якого фізичного дистанціювання, але із застосуванням інших стратегій щодо зниження ризику для громадського охорони здоров'я (маски, наглядове тестування, посилена фільтрація повітря, вакцинація), дослідники з BUSM використовували поєднання наглядового тестування, епідеміології та вірусної геноміки для аналізу можливої передачі вірусу на більш ніж 140 000 зборів в аудиторіях.
Для кожного потенційного випадку передачі вірусу в класі дослідники проаналізували геном SARS-CoV-2, щоб зрозуміти, чи справді мала місце передача вірусу в класі. “Ми міркували так: якщо передача інфекції в аудиторії мала місце, то у кожної людини у цьому потенційному випадку передачі інфекції був би однаковий геном”, - говорить Коннор. “Якби передачі вірусу в аудиторії не було, то у двох людей були б генетично різні геноми. Виявилося, що жодна з дев'яти потенційних подій передачі під час очного навчання не була реальною”.
За словами Коннора, розуміння ризику передачі інфекції в аудиторії для оцінки переваг очного навчання є важливим для прийняття рішень керівництвом університету. “Це дослідження надає надійні докази того, що заходи щодо зниження ризику захворювання, що використовуються в BU, обмежують передачу інфекції у класі, що хотіли б знати вчителі та студенти у всьому світі”, - сказав він.
“Ми маємо в своєму розпорядженні величезну кількість даних, отриманих в рамках протоколів громадської охорони здоров'я COVID, і високо цінуємо зусилля наших викладачів і співробітників щодо використання цієї інформації для оцінки ефективності різних стратегій щодо зниження поширення та зменшення числа захворювань. Ці дані спрямовували наші дії у відповідь під час пандемії та будуть корисні у разі нових спалахів”, - додала Глорія С. Уотерс, доктор філософії, віце-президент та помічник проректора з наукової роботи BU.
Результати дослідження були опубліковані у журналі JAMA Network Open.