Габбл показав загадковий астрономічний вибух
20. вересень, 2022 в 4:00
Космічний телескоп "Габбл" показав яскраву молоду зорю, оточену пеленою густого газу й пилу.
"Ширококутна камера 3" на телескопі Габбла проінспектувала молодий зоряний об'єкт, який знаходиться на відстані понад 9000 світлових років від нас у сузір'ї Тільця, щоб допомогти астрономам зрозуміти найбільш ранні етапи життя масивних зірок.
Цей об'єкт, відомий астрономам як IRAS 05506+2414, вважається прикладом вибухової події, спричиненої руйнуванням масивної молодої зоряної системи. Якщо це так, то це буде лише другий такий відомий приклад.
Зазвичай, навколо молодих зірок кружляють газопилові диски, і деяка кількість цієї речовини викидається по обидві сторони площини диска. Однак у випадку IRAS 05506+2414, з центру цього зображення розходиться віялоподібний струмінь, який рухається зі швидкістю до 350 кілометрів на секунду.
Для вимірювання відстані до IRAS 05506+2414 астрономи звернулися до ширококутної камери 3 Габбла. Хоча можна виміряти швидкість речовини, що розлітається від зірки, на основі одного спостереження астрономи не можуть сказати, як далеко від Землі насправді знаходиться зоря. Однак, вимірявши відстань, яку проходить відток між послідовними зображеннями, вони зможуть зробити висновок про відстань до IRAS 05506+2414. Це дозволить астрономам визначити, наскільки яскрава зоря та скільки енергії вона випромінює, а отже, оцінити її масу - всю життєво важливу інформацію, яка допоможе зрозуміти походження незвичайного відтоку цієї яскравої молодої зірки.