Вчені знайшли складні молекули вуглецю в далекій хмарі, що надає підказки щодо зародження життя на Землі
28. жовтень, 2024 в 19:52
Астрономи виявили спокусливу підказку про походження життя на Землі, знайшовши складні органічні молекули у далекій міжзоряній хмарі.
Про це повідомляють OstanniPodii.com з посиланням на пресреліз Массачусетського технологічного інституту (MIT).
Команда дослідників на чолі з науковцями MIT виявила в молекулярній хмарі Тельця пірен, велику молекулу, що складається з вуглецю та водню. Відкриття важливе, оскільки дозволяє припустити, що складні органічні молекули, будівельні блоки життя, були присутні на ранніх стадіях розвитку нашої Сонячної системи.
Пірен, поліциклічний ароматичний вуглеводень (ПАВ), є відносно великою та стабільною молекулою. Його присутність у міжзоряному просторі кидає виклик традиційному уявленню про те, що складні молекули не можуть вижити в суворих умовах зореутворення. Виявлення пірену вказує на те, що ці молекули можуть витримувати й навіть процвітати в екстремальних умовах космосу.
Відкриття пірену особливо гостроцікаве, оскільки воно збігається з попередніми знахідками на астероїді Рюґу, де було виявлено значну кількість пірену. Це свідчить про те, що ці молекули могли бути успадковані від міжзоряної хмари, яка передувала нашій Сонячній системі.
"Одне з головних питань в утворенні зірок і планет полягає в тому, яка частина хімічного інвентарю з тієї ранньої молекулярної хмари успадкована й формує базові компоненти Сонячної системи? Ми розглядаємо початок і кінець, і вони показують одне й те саме. Це досить переконливий доказ того, що цей матеріал з ранньої молекулярної хмари потрапляє до льоду, пилу та кам'янистих тіл, з яких складається наша Сонячна система", - вказав Бретт МакҐвайр, доцент кафедри хімії MIT.
Хоча сам пірен важко виявити безпосередньо, вчені скористалися молекулою-мішенню під назвою ціанопірен. Спостерігаючи за радіовипромінюванням ціанопірену, дослідники змогли зробити висновок про наявність пірену в Молекулярній Хмарі Тельця.
Відкриття має глибокі наслідки. Воно підтверджує гіпотезу про те, що складні органічні молекули, необхідні для виникнення життя, були доставлені на Землю кометами, астероїдами або міжзоряним пилом. Це космічне вливання органічної речовини, можливо, дало початкову іскру для розвитку життя на нашій планеті.
Результати дослідження опубліковані в журналі Science.